Jesteśmy …

…. przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę do Państwa dyspozycji!

Mówimy w Państwa języku oraz znamy z doświadczenia i rozumiemy Państwa zmartwienia i troski.

Niezależnie od tego co Państwa nurtuje: czy chcą Państwo nas po prostu poznać, czy też chcieliby Państwo zasięgnąć informacji na temat zlecenia organizacji pogrzebu, czy może w obliczu śmierci bliskiej osoby potrzebują Państwo zorientowanego w okolicy, wrażliwego  towarzysza:

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdej chwili, drogą telefoniczną bądź mailową.

                          information.alphaomega@gmail.com

Obsługa po polsku:  0049 0 89 500 777 00

                                 0049 0 15 14 13 000 13

…. osobiście i na miejscu do Państwa usług!

W każdej chwili są Państwo mile widziani w siedzibie naszego zakładu, aby w przyjemnym nastroju i relaksującej atmosferze uzyskać porady dotyczące pogrzebu lub zlecenia organizacji pogrzebu. Po uprzednim umówieniu się jesteśmy do Państwa dyspozycji również poza godzinami otwarcia, służąc wsparciem czy poufną rozmową.

… na życzenie u Państwa w domu!

Jeśli takie będzie Państwa życzenie, chętnie do Państwa przyjedziemy i udzielimy wszelkich porad w znajomym Państwu otoczeniu. Jest to często wyrażana potrzeba, gdy krewni zmarłego w swojej żałobie nie są jeszcze gotowi na kontakty z ludźmi. Usługa ta nie jest obarczona dodatkowymi kosztami.

… świadczymy usługi na terenie całej Bawarii, w całych Niemczech i na całym świecie!

Sami mogą Państwo wybrać przedsiębircę pogrzebowego, zatem prosimy w pierwszej kolejności zwrócić się do nas.

Zajmujemy się organizacją pogrzebów na wszystkich cmentarzach i dbamy

o stosowny przebieg ceremonii pogrzebowej. Dzięki doskonałym kontaktom dysponujemy rozbudowaną siecią przedsiębiorstw pogrzebowych, a poprzez członkostwo w FIAT-IFTA możemy być do Państwa usług w każdej chwili na całym świecie, w szczególności zaś podczas transportu Zmarłego zarówno na terenie kraju jak i zagranicę do każdego, wybranego przez Państwa, miejsca pochówku.

Ważne informacje dotyczące prawa wyboru przedsiębiorcy pogrzebowego:

Rodzina Zmarłego ma pełne prawo wyboru przedsiębiorcy pogrzebowego: może powierzyć organizację pochówku przedsiębiorcy, do którego ma zaufanie.

W przypadku gdy zgon nastąpił nie w domu, lecz na przykład w szpitalu lub zakładzie opieki, personel często sam zawiadamia zakład pogrzebowy. Jednakże Państwo, jako rodzina Zmarłego, nie muszą go akceptować ani powierzać mu organizacji pogrzebu  i obsługi ceremonii pogrzebowej. Co więcej, według prawa zakład pogrzebowy wyznaczony bez zgody rodziny Zmarłego musi przekazać ciało zakładowi przez nią wybranemu.

Pierwsze kroki w przypadku odejścia bliskiej osoby:

Po śmierci ukochanej osoby wielu członków rodziny ogarnia poczucie straty i głęboki smutek. Mimo to należy załatwić wiele formalności. W jaki sposób należy postępować w wypadku śmierci bliskiej osoby? Poniższe informacje dadzą Państwu rozeznanie:

W każdej chwili jesteśmy do Państwa usług.

Jeśli zgon nastąpił w domu:

• Należy wezwać lekarza rodzinnego, który jest zobowiązany wypisać kartę zgonu. Jeśli jest nieosiągalny, wówczas należy powiadomić lekarza pogotowia, dzwoniąc pod numer 112.

• Następnym krokiem jest kontakt z nami. Nasze numery telefonów są czynne przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. My ustalamy z Państwem szczegóły ceremonii pogrzebowej i pochówku.

• Prosimy o pozostawienie karty zgonu przy Zmarłym. Odbierze ją personel zajmujący się transportem zwłok.

• Prosimy o przyszykowanie ubrania, które mamy założyć Zmarłemu. Obecnie niekoniecznie musi to być „czarny garnitur albo czarny kostium“. Ubranie powinno odziwerciedlać osobowość Zmarłego.
Gdyby przygotowanie odzieży było niemożliwe, możemy opcjonalnie zaoferować tak zwaną koszulę pośmiertną.

• ciało Zmarłego może przebywać w domu do 36 godzin, dopilnujemy załatwienia wszelkich niezbednych formalności.

Gdy zgon nastąpił w szpitalu lub domu opieki:

• Lekarz prowadzący w szpitalu wystawia kartę zgonu.

• Następnie kontaktują się Państwo z nami. Nasze numery telefonów są czynne przez 365 dni

w roku, 24 godziny na dobę. My ustalamy z Państwem szczegóły ceremonii pogrzebowej i pochówku.

• Prosimy o pozostawienie karty zgonu w szpitalu. Od administarcji szpitala odbierze ją personel zajmujący się transportem zwłok.

• Prosimy o przyszykowanie ubrania, które mamy założyć Zmarłemu lub przyniesienie odzieży do zakładu pogrzebowego. Obecnie niekoniecznie musi to być „czarny garnitur albo czarny kostium“. Ubranie powinno odziwerciedlać osobowość Zmarłego. Gdyby przygotowanie odzieży było niemożliwe, możemy opcjonalnie zaoferować tak zwaną koszulę pośmiertną.

Lista wymaganych dokumentów do przewozu zwłok zagranicę:

Transport zwłok zagranicę wymaga przestrzegania międzynarodowych przepisów sanitarnych dotyczących przewożenia zwłok. Do transportu zagranicznego wymagane są następujące dokumenty:

• międzynarodowy (na druku wielojęzycznym) dokument tożsamości zwłok

• do wyrobienia takiego dokumentu wymagane są następujące zaświadczenia:

akt zgonu albo poświadczenie właściwego urzędu stanu cywilnego

karta zgonu wystawiona przez lekarza

potwierdzenie przestrzegania międzynarodowych przepisów sanitarnych dotyczących przewożenia zwłok od przedsiębiorcy pogrzebowego

świadectwo lekarskie ze szpitala, zakładu medycyny sądowej lub urzędu ds. zdrowia o przyczynie zgonu zawierające informację, że osoba nie zmarła na chorobę zakaźną

gdy zachodzi podejrzenie, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych, zezwolenie wydaje prokurator albo sędzia sądu rejonowego

dane dotyczące drogi przewozu, t.j. miejsca wysłania, środka lokomocji, drogi przewozu i miejsca przeznaczenia

dane rodziny Zmarłego zajmującej się pochówkiem

• w zależności od kraju wymagane są: zabalsamowanie lub konserwacja (tanatopraksja).

• wymagane przez niektóre kraje: dokument celny przedsiębiorstwa pogrzebowego

• w przypadku kremacji Zmarłego w jego kraju ojczystym: dodatkowo dwa różne dokumenty (lekarskie i urzędowe) poświadczające, że śmierć miała charakter naturalny

: zgoda parafii na pogrzeb w miejscu pochówku

Przedsiębiorstwo pogrzebowe Alpha Omega fachowo i rzetelnie załatwi za Państwa wszelkie formalności i kompleksowo zajmie się organizacją przewozu zwłok, czy to na terenie kraju, czy też zagranicę.

Natychmiastowa pomoc w przypadku śmierci członka rodziny:

Obsługa po polsku:   0049 0 89 500 777 00   ,   015 14 13 000 13