Koszty, ceny i opłaty: 

Na koszty pogrzebu składa się wiele różnych pozycji, z których usługi domu pogrzebowego stanowią jedynie część sumy, którą należy brać pod uwagę. 

 Po wstępnej rozmowie w naszym zakładzie sporządzamy szczegółową listę opłat i tym samym dajemy Państwu dokładne zestawienie kosztów. Tylko po uwzględnieniu wszystkich pozycji na liście otrzymają Państwo wiarygodną sumę całkowitą.

Niezbędne usługi podstawowe związane z pochówkiem w ziemi lub kremacją oferujemy w osobnych pakietach całościowych.

Jednakże podanie pełnej ceny pogrzebu jest możliwe tylko po wcześniejszym porozumieniu z pracownikiem zakładu. Różnice w cenie poszczególnych form pogrzebu są duże a możliwości tak wielorakie i zależne od indywidualnych czynników jak samo życie.

U nas otrzymują Państwo od ręki kosztorys, który jest dla nas wiążący, zatem nie ma żadnych „przykrych niespodzianek”. Gdyby, z różnych względów, konieczne były dodatkowe usługi, kwestie te zostaną z Państwem telefonicznie lub osobiście uzgodnione.

Przejrzystość i rezultat definiują naszą pracę.

 Temat kosztów pogrzebu stanowi niezwykle delikatną kwestię. 

Wiele osób uważa, że rozmowa o pieniądzach w przypadku pogrzebu to brak szacunku i taktu.

Jednak w naszym wciąż zmieniającym się świecie, gdy pojęcia takie jak „kryzys finansowy”, „bezrobocie” i „brak środków na wypłaty rent i emerytur” nie są już dla nikogo obce, temat kosztów pogrzebu musi być omawiany równie otwarcie i z taką samą szczerością jak zmaganie się z żałobą.

Rozmowa o kosztach pogrzebu nie jest w najmniejszym stopniu niestosowna, wręcz przeciwnie, wskazane jest, aby zasięgnąć dokładnej i sprawdzonej informacji na ten temat, ponieważ zakłady pogrzebowe żądają często różnych opłat za taką samą usługę. Nawet w obrębie jednej miejscowości ceny pochówku mogą się bardzo różnić. Tak na przykład trumna dobrej jakości może kosztować zarówno 600 euro, jak i 2500 euro, koszt ceremonii pogrzebowej to, w zależności od zakładu, 120 lub 395 euro, a przewóz zwłok – od 125 do 400 euro.

Co zatem można zrobić, aby być pewnym, że koszty pogrzebu będą na miarę naszych możliwości? Należy zasięgnąć informacji o wysokościach stawek, im wcześniej tym lepiej. Pytać o opłaty za pogrzeb. Pytać o całkowite koszty pogrzebu nie dając się zbyć wymijającymi odpowiedziami typu: „nie da się podać dokładnej ceny”. Oczywiście niektórych kwestii nie da się skalkulować, jak na przykład kosztów lekarza, który dokonuje oględzin zwłok. Jednakże każdy zakład pogrzebowy musi być w stanie dostarczyć klientowi stosunkowo dokładny kosztorys, w którym różnica kosztów sięga najwyżej 50 do 100 Euro.

Prosimy dzwonić pod numer: 0049 (0) 89 500 777 00

                                                      0049 (0) 15 14 13 000 13

Chętnie służymy poradą. Pomożemy Państwu z wielu możliwości wybrać tę, która będzie odpowiadała Państwa wyobrażeniom i finansowym możliwościom. Dopasujemy się do Państwa wytycznych i życzeń, również gdy chodzi o koszty.

Pogrzeb jest sprawą tak indywidualną jak jedyna w swoim rodzaju jest osoba, która zleca jego organizację. Dlatego do zamówienia, względnie zlecenia organizacji pogrzebu potrzebna jest prywatna rozmowa, podczas której wszelkie pytania i wątpliwości mogą zostać wyjaśnione. Chętnie prześlemy Państwu pocztą lub drogą mailową, niezobowiązującą ofertę.