Na koszty pogrzebu składa się wiele różnych pozycji, z których usługi domu pogrzebowego stanowią jedynie część sumy, którą należy brać pod uwagę.

Po wstępnej rozmowie w naszym zakładzie sporządzamy szczegółową listę opłat i tym samym dajemy Państwu dokładne zestawienie kosztów. Tylko po uwzględnieniu wszystkich pozycji na liście otrzymają Państwo wiarygodną sumę całkowitą.

Niezbędne usługi podstawowe związane z pochówkiem w ziemi lub kremacją oferujemy w osobnych pakietach całościowych.

Jednakże podanie pełnej ceny pogrzebu jest możliwe tylko po wcześniejszym porozumieniu z pracownikiem zakładu. Różnice w cenie poszczególnych form pogrzebu są duże a możliwości tak wielorakie i zależne od indywidualnych czynników jak samo życie.

Anonimowe złożenie prochów jest obecnie najbardziej korzystną finansowo formą pochówku. Jednak w takiej formie pogrzebu rodzina zmarłego nie będzie wiedziała o dokładnym miejscu pochòwku.

U nas otrzymują Państwo od ręki kosztorys, który jest dla nas wiążący, zatem nie ma żadnych „przykrych niespodzianek”. Gdyby, z różnych względów, konieczne były dodatkowe usługi, kwestie te zostaną z Państwem telefonicznie lub osobiście uzgodnione.

Przejrzystość i rezultat definiują naszą pracę.

Temat kosztów pogrzebu stanowi niezwykle delikatną kwestię.

Wiele osób uważa, że rozmowa o pieniądzach w przypadku pogrzebu to brak szacunku i taktu.

Jednak w naszym wciąż zmieniającym się świecie, gdy pojęcia takie jak „kryzys finansowy”, „bezrobocie” i „brak środków na wypłaty rent i emerytur” nie są już dla nikogo obce, temat kosztów pogrzebu musi być omawiany równie otwarcie i z taką samą szczerością jak zmaganie się z żałobą.

Rozmowa o kosztach pogrzebu nie jest w najmniejszym stopniu niestosowna, wręcz przeciwnie, wskazane jest, aby zasięgnąć dokładnej i sprawdzonej informacji na ten temat, ponieważ zakłady pogrzebowe żądają często różnych opłat za taką samą usługę. Nawet w obrębie jednej miejscowości ceny pochówku mogą się bardzo różnić. Tak na przykład trumna dobrej jakości może kosztować zarówno 600 euro, jak i 2500 euro, koszt ceremonii pogrzebowej to, w zależności od umiejscowionych cmentarzy 500 lub 1600 euro , a prz

koszt za gròb.

Co zatem można zrobić, aby być pewnym, że koszty pogrzebu będą na miarę naszych możliwości? Należy zasięgnąć informacji o wysokościach stawek, im wcześniej tym lepiej. Pytać o opłaty za pogrzeb. Pytać o całkowite koszty pogrzebu nie dając się zbyć wymijającymi odpowiedziami typu: „nie da się podać dokładnej ceny”. Oczywiście niektórych kwestii nie da się skalkulować, jak na przykład kosztów lekarza, który dokonuje oględzin zwłok. Jednakże każdy zakład pogrzebowy musi być w stanie dostarczyć klientowi stosunkowo dokładny kosztorys, w którym różnica kosztów sięga najwyżej 50 do 100 Euro.

Chętnie służymy poradą. Pomożemy Państwu z wielu możliwości wybrać tę, która będzie odpowiadała Państwa wyobrażeniom i finansowym możliwościom. Dopasujemy się do Państwa wytycznych i życzeń, również gdy chodzi o koszty.

Pogrzeb jest sprawą tak indywidualną jak jedyna w swoim rodzaju jest osoba, która zleca jego organizację. Dlatego do zamówienia, względnie zlecenia organizacji pogrzebu potrzebna jest prywatna rozmowa, podczas której wszelkie pytania i wątpliwości mogą zostać wyjaśnione. Chętnie prześlemy Państwu pocztą lub drogą mailową, niezobowiązującą ofertę.

Albert-Roßhaupter Str.78

81 369 München

Tel: 0 89 500 777 00

Fax: 089 500 777 01

München 0049 15 14 13 000 13

Düsseldorf 0049 17 62 40 961 34

Stuttgart 0049 15 14 13 000 16

Frankfurt 0049 15 16 60 224 21

Berlin 0049 15 14 13 007 07

Mail: [email protected]